Furiozni Španci pregazili Francusku: U finalu ih ponovo čeka Njemačka

Mlada reprezentacija Španije drugi je finalista EP za igrače do 21 godine nakon što je sa ubjedljivih 4:1 u polufinalu nadigrala Francusku.

Ipak, nije sve sjajno počelo za Furiju. U 16. minuti dosuđen je penal za Francuze, a Mateta je bio siguran sa bijele tačke za 0:1. Odgovor Španaca uslijedio je srednim prvog dijela. U 28. minuti Roca je poravnao na 1:1, a duboko u sudijskoj nadoknadi prvog dijela nakon novog penala, ovoga puta za Španiju, Oyarzabal je potpuno preokrenuo rezultat za 2:1.

Već na startu drugog dijela bilo je sve riješeno. Nakon preksasne akcije Ruiz je uposlio Olma, a fudvaleru Dinama nije bilo teško da povisi na 3:1. Igra Francuske se potpuno raspala, a u 67. minuti Mayoral je efektnim golom postavio konačnih 4:1.

Španija će u reprizi finala EP od prije dvije godine igrati sa Njemačkom. Susret je na programu u nedjelju u Udinama sa početkom u 20:45.